Domů / Co a jak na T5 geocache
Výrobci
Spojte se s námi

Geocaching nás baví

Profile for Hoblik

 

Profile for SvetyMikulas

 


 

 

 

Odběr novinek
Další informace

Doprava na Slovensko

 

Na ceny v EUR přepnete snadno kliknutím na symbol EUR vpravo nahoře na obrazovce.


Geocaching FAQ

Hledáte dárek a nejste si jisti - podívejte se na základní pojmy geocachingu

 

Co a jak na T5 geocache

Výstup po laně - Lano

Pro výstup po laně potřebujete především lano - a to nejlépe statické lano. Délku doporučujeme nejméně 50 metrů - jednou budete chtí vylézt ke keši, která je na stromě 20 metrů vysoko - budete potřebovat 2x20 metrů plus na uvázání a rezervu. Vždy je lepší mít o pár metrů více než zrovna potřebujete, než o metr méně.

Statické lano můžete použít pro výstup po laně nebo pro slanění. Nelze ho použít pro jištění při horolezeckých aktivitách - na to je potřeba dynamické lano, které se při pádu prodlouží.

Výstup po laně - Technika

Existuje řada metod. Liší se od sebe rychlostí, namáhavostí a především nároky na technickou zdatnost.

Mezi geocachery dnes asi nejoblíbenější je tzv. yo-yo technika. Díky vytvořené volné kladky je potřebná síla ruky redukována v poměru 2:1. Stoupání probíhá pomocí blokantu, stupačky, samoblokovací slaňovací brzdy a kladky. Po dosažení vrcholu je blokant odpojen a je možno slanit. Pro tuto techniku nabízíme kompletní výbavu ve zvyhodněném balíčku - sady pro výstup po laně

Přilba

Přilba se hodí nejen tomu, kdo leze nahoře, ale i tomu, kdo na něj kouká dole. Tomu nahoře může něco vypadnout, může shodit dolů větev, kámen...

Přilbu užijete i v podzemí - kanály, jeskyně.

Upozornění

Výše uvedená doporučení jsou orientační. Každá aktivita ve výškách je potenciálně nebezpečná a vyžaduje poučený a zodpovědný přístup.