Domů / Geocaching
Výrobci
Spojte se s námi

Geocaching nás baví

Profile for Hoblik

 

Profile for SvetyMikulas

 


 

 

 

Odběr novinek
Další informace

Doprava na Slovensko

 

Na ceny v EUR přepnete snadno kliknutím na symbol EUR vpravo nahoře na obrazovce.

 


Osobní odběr - Praha

 

Možnost osobního převzetí zdarma v Praze-Podolí.


Geocaching FAQ

Hledáte dárek a nejste si jisti - podívejte se na základní pojmy geocachingu

 

Geocaching

 

Geocaching je sportovně turistická aktivita, jejímž základem je hledání ukrytých schránek.


Videa o základech geocachingu

Naše povídání o geocachingu na ČT

Povídání o geocachingu Slávek Hoblík v ČT

Základní pojmy, ukázky schránek, vysvětlení hlavních pravidel.

Rozhovor o geocachingu - Slávek Hoblík s Lucií Výbornou


Základní pojmy v geocachingu

Co je to trackovací číslo?

Jedná se o unikátní šestimístný kód, který nesou některé geocachingové předměty - geocoin, travel bug, trička, batohy - různé předměty, které geocacher má u sebe. Kód je unikátní pro každý jednotlivý předmět.

Geocacher si každý trackovatelný předmět aktivujete - tj. přiřadí trackovací kód předmětu ke svému profilu na geocaching.com. Tak se v jeho profilu objeví ikonka, která náleží jednotlivým druhu předmětu.

Když trackovatelný předmět najde nebo vidí jiný geocacher poznamená si trackovací kód a s jeho pomocí pak zapíše nález ve svém profilu.

Co je to geocoin?

Geocoin je v podstatě pamětní medaile označená trackovacím číslem. Jejím nejběžnějším cílem je putovat z geocache do geocache.

Geocoin je obvykle kovový, ale existují také kožené, keramické a podobně. Geocoin je většinou kulatý, ale existují i hranaté, oválné a jinak šišaté. Mohou být i mechanické, tj. s pohyblivými částmi.

Co je travel bug?

Travel bug je kovový  přívěsek se symbolem brouka a trackovacím číslem - to je klasická podoba TB. Podobně jako geocoin obvykle putuje z geocache do geocache. Často je k němu pomocí kovového řetízku připojen další předmět - nějaká drobnost, talisman, hračka a cedulka, kam má TB směřovat, tj. jaký je cíl jeho cesty.

Co je travel tag?

Travel tag nebo také trackovatelný přívěsek má stejnou funkci jako travelbug. Má mnoho variant tvarů a obrázků, ale jeho smysl je stejný - tedy cestovat z geocache do geocache.

K čemu je CWG – Czech Wood Geocoin?

Už jste narazili na veselá dřevěná kolečka a nevíte, k čemu vlastně slouží? Je to jednoduché – jedná se o vizitku geocachera nebo geotýmu. Na jedné straně je vlastní obrázek, který si navrhnete a na druhá strana je jednotná pro všechna CWG – logo geocachingu a rok vydání.

CWG se vyrábí vypálením motivu laserem do dřevěného suku - většinou smrkového nebo bukového.